Informacje


Abentojra 2018! - warmińska przygoda

 

Abentojra 2018 - warmińska przygoda to już V edycja, organizowanego przez Stowarzyszenie Abentojra tego wyjątkowego wydarzenia. Pomysł na Abentojrę narodził się gronie kilku pasjonatów przygody, rywalizcji, miłośników regionu stawiających na aktywne spędzanie wolnego czasu. Abentojra to impreza sportowa, w  której liczy się sprawność fizyczna oraz umiejętności związane z posługiwaniem się mapą i kompasem - ABC ORIENTACJI.  W RnO Abentojra uczestniczyć może każdy!. Na trasach wokół Olsztyna w poprzednich edycjach spotkało się niemal 1000 zawodników! Byli wśród nich profesjonaliści i amatorzy, piesi i rowerzyści. Udało nam się wciągnąć do wspólnej zabawy całe rodziny z dziećmi dla, których przygotowaliśmy specjalne - przygodowe punkty kontrolne. Odwiedzili nas mieszkańcy naszego regionu, a także zawodnicy z Poznania, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Szczecina i wielu innych miast.  Abentojra jako eliminacja Pucharu Polski w Maratonach na Orientację gościła na swych trasach czołówkę  zawodników zarówno w konkurencjach pieszych jak i rowerowych

 

Termin zawodów

31.08.2018r 1-2.09.2018 r.

 

Lokalizacja tras

Większość tras zlokalizowaliśmy na terenach malowniczo położonej Gminy Jedwabno

Informacje ogólne : Jedwabno to gmina wiejska malowniczo położona w granicach w województwa warmińsko-mazurskiego w powiecie szczycieńskim. Znajduje się dokładnie w połowie drogi pomiędzy Nidzicą a Szczytnem przy drodze krajowej nr 58. Od Gdańska i Warszawy dzieli ją prawie taka sama odległośc około 200 kilometrów. Na terenie gminy znajduje się 17 sołectw, a ich populacja systematycznie wzrasta i według danych z 2013 roku wynosi 3704 osób. (wiecej...)

Atrakcje turystyczne:   Na turystów odwiedzających gminę Jedwabno oczekują liczne atrakcje. Największym walorem Gminy Jedwabno jest jej położenie – usytuowana wśród licznych jezior i głębokich lasów, jest niewątpliwie wartym uwagi i cennego odpoczynku rejonem województwa warmińsko-mazurskiego. To właśnie natura i dostępność stanowią o jej atrakcyjności. Południowa część warmiński-mazurskiego,gdzie leży Gmina Jedwabno, to brama tej wyjątkowej w skali Europy krainy...(więcej...)

Walory przyrodnicze:  Gmina Jedwabno słynie z urokliwych krajobrazów i wyjątkowej urody miejsc. Wpływa na to wiele czynników: urozmaicona rzeźba terenu, różnorodność roślinności, osobliwości przyrody, rozległe kompleksy lasów sosnowo-świerkowych, jeziora.Cisza, spokój, świeże powietrze, czysta woda, dzikie ptactwp. Jeziora z licznymi zatokami, przesmykami, ujściami rzek, stanowią niepowtarzalny krajobraz, który można podziwiać zarówno z brzegu jak i od strony wody. (więcej..)

Znalezione obrazy dla zapytania wnętrze kościoła w jedwabnieKultura i tradycja: Jedwabno leży na skrzyżowaniu dróg Olsztyn - Wielbark i Nidzica - Szczytno. Przed wiekami była to osada bartnicza.Zabytek Jedwabna to kościół pod wezwaniem św. Józefa, wybudowany w 1930 roku. Obok niego znajduje się kapliczka św. Józefa ufundowana przez znaną polską piosenkarkę Ewę Bem..(więcej..)

 

Baza Rajdu

 

Park Rozrywki Aktywnej BARTBO koło Butryn, to przepiękne miejsce wydawało nam się najbardziej odpowiednie na lokalizację bazy. Tam przygotujemy dla Was....

Niech to pozostanie jeszcze naszą tajemnicą! Śledżcie uważnie naszą stronę i FB. Wkrótce więcej informacji i niespodzianek.

 

Dojazd, mapki, transport, ułatwienia

 

 

 

Dojazd do BARTBO - oto kilka przydatnych informacji.

 

1- Osoby podróżujące transportem kołowym od strony Warszawy, Gdańska, Poznania proponujemy dojazd wg mapki

 

Mapka dojazdu do Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO

 

Przydatne linki

Poniżej parę linków dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani, że warto do nas przyjechać i posmakować warmińskiej przygody!

Abentojra 2016  - film z ostatniej edycji 2016

Abentojra 2016 - relacja uczestnika Krzysztofa

Abentojra 2016 - relacja uczestnika Piotr Groszkowski

Abentojra, czyli przygoda - relacja TVP Olsztyn ze zmagań edycji 2014

Abentojra 2014 - krótki filmik o tym co się działo podczas I edycji

Abentojra 2015 kids - tak się z nami bawiły dzieciaki podczas II edycji

 

do zobaczenia na Starcie!

Abentojra Team


Facebook